Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amatör Balıkçılıkda Kullanılan Olta Çeşitleri-Tatlısu

Taylan
    Guest

Standart Amatör Balıkçılıkda Kullanılan Olta Çeşitleri-Tatlısu

Herkese iyi günler. Bu konu başlığında elimden geldiğince kullandığımız olta çeşitlerini 3 boyutlu görsellemelerini yapacağım. ama bu konuda sizlere de büyük görev düşüyor. Buraya ekleyeceğiniz karalamalar, eskizler her türlü olta çeşidini de burda görselleştireceğim. Ancak işlerim sebebi ile bir iki günlük gecikmeler olabilir. Kusura bakmazsınız artık. Gönderdiğiniz takımın hangi balıkta kullanıldığı vs. gibi bilgileride eklerseniz diğer arkadaşlar için çok yararlı olacaktır.
    Hem deniz için hemde tatlısu için ayrı ayrı konular açtım. Bilginize

Birde eskiz gönderen arkadaşlardan bir ricam
    Hangi balıkta : (Veya Balıklarda)
    Misina : 0,20 vs.
    Kanca : 5 numara

gibi bilgileride belitirlerse çok daha açıklayıcı olacağı kanaatindeyim.
    Konu Taylan tarafından (04-06-2007 Saat 05:02 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Taylan bu konu tatlısu için mi? Deniz içinmi konu başlığında belirt istersen. Yeni mesajlar adı altında tam olarak belli olmuyor da o açıdan.

Taylan
    Guest

Alıntı erkalbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taylan bu konu tatlısu için mi? Deniz içinmi konu başlığında belirt istersen. Yeni mesajlar adı altında tam olarak belli olmuyor da o açıdan.
    Erhancığım tatlı su için olanı tatlı suya, deniz için olanıda deniz konu başlığına açtım. Ama dediğin konuda haklısın onu hemen helledeceğim

Banned

Ben tatlısu amatörü olarak, profesyonellerden ricam Kefal ve Turna için malzeme listesi (markalı), yapımı ve kullanımı isteyeceğim. Umarım çok şey istemedim

Banned

Taylan bu çok iyi oldu.Ben hemen sazan için bir küspeli sazan oltası isterim.malum sazan hazırlıklarına başlamak lazım.

beden:50 mm misina
    40-50 gramlık bir delikli kurşun
    firdöndü ve onun altına 50cm den sonra boğma düğüm(idamlık düğüm)arasına bir mısır küspesi ve dört adet tesbih ipinden oluşmuş 2-3 cm uzunluğunda köstek ve kancalar.Nasıl bir ışık oluşdumu acaba??

Banned

Standart 3 Kancali Sazan Dip Oltasi

NOT :kösteklerin uzunluğu 12-15 cm

Yönetim Üyesi orca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

guzel calismalar ellerinize saglik. tatlisu isini hic bilmiyorum ya, merak ediyorum iste, yayli takim, idamlik, bir de kuspe nasil kullanilir, yani nasil baglanir, takilir birileri anlatsa, Taylan da cizimini yapsa...
    benim cumartesi mecburi istikamet Salihli, Demirkopru'de sezon baslamis da, sansimi denerim bakarsiniz
    T. Onur OVALI
    1973 / IZMIR
    A(+)

Taylan
    Guest

Standart 3 kancalı sazan dip takımı

Yılmaz abi gönderdiğin takımı düzelttim

Konu Taylan tarafından (04-06-2007 Saat 07:49 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Elinize sağlık, çok güzel anlatımlar bunlar, artık bunların üzerine tek şey kalıyor balığa gidebilmek.

Banned

Taylan eelerine sağlık çok iyi olmuş gerçekten.Ben eskizleri siteye upload ediyorum sende bir zahmet o güzel çizimlerinle düzeltirsen çok hoş çalışma olacak.teşekkürler mimar-modum.