Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kalkan Avcılığı

Banned

Alıntı aquabonita Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılmaz abi bence Samsun kalkan oltası için biçilmiş kaftan. Hem de öyle uzaklara gitmeye gerek bile yok.
    Sizin için çok ta sorun olmayan sabah erkek kalkma, akşam 9 da eve gitme konuları nedeniyle pek çok kişinin avlamadığı yerlerde kalkan avlamanız mümkündür. Bu konuda daha fazla ayrıntıyı özelinize yazayım.
    Selamlar.
    Yakup hocam her şey için teşekkürler.

En yakın uygun zamanda bu teknikleri deneyeceğim.En çok sevdiğim sabah suyu denilen saatler ki bu benim çalışma saatlerim içinde çok uygun.
    Şimdiden heyacanlanmaya bile başladım.

Administrator Yakup ERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hem Yılmaz hem de Gürol abiler,
    40 gün taban bir gün av eti derler ya...
    Karadenizde oldu mu bu balık olsun.
    Gerçi Gürol abi işi nedeniyle ortalama bir kişinin hamsi aldığı kadar Kalkan balığı götürmüştür ama herkese bilgi olması bakımından tekrar edeyim.

Plajda sabah yürüyüşü yaparken, istavrite çapari sallarken, mavruşgile şamandıralı bırakırken kalkan oltaları da yanda yatıverse ne olur. Elbet 40 gün bir gün gelir.
    Bu yıl burada hiç kesmedi, ben balık küçüldüğü ve yumurtaya girdiği dönemler dışında hep kalkan oltası attım. Arada 3.5 kg yu bulan epeyi balık alma imkanım oldu.

Sizlerin de şansı açık olsun.

Alıntı Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakup hocam her şey için teşekkürler.

En yakın uygun zamanda bu teknikleri deneyeceğim.En çok sevdiğim sabah suyu denilen saatler ki bu benim çalışma saatlerim içinde çok uygun.
    Şimdiden heyacanlanmaya bile başladım.
    Yakup ERDEM
    Samsun/1965

Banned

Teşekkür ederim,yakup kardeşim doğru söylüyorsun. 2 sene evvel kurban bayramında dereköye kaya balığına gittik ,oğlun tavuk göğsü ile bir kalkan almıştı. Bakarsın rastlar dediğin gibi. Denemekte fayda var,sağol.

Banned

Gürol ağbi gideceğin zaman benimde haberim olsun.Ama erken haber verki malzeme hazırlayayım.Bu tip takım bendede yok.

Banned

Alıntı NİHAT SUNAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol ağbi gideceğin zaman benimde haberim olsun.Ama erken haber verki malzeme hazırlayayım.Bu tip takım bendede yok.
    Yarın akşam deneme yayını cumartesi sabah anahaber.tabi erken yani sabah04.30 gibi

Kıdemli Üye

Yakup hocam,paylaşım için için teşekkürler.Deniz'e her gidişimizde yemli olta yapmak istiyoruz. Fakat bir türlü at çekten fırsat bulupta bu şekilde bir olta hazırlayıp bir kenara bırakmıyoruz.Malum buralarda süpriz balık yakalama şansı yüksek.İlk fırsatta denemek lazım.
    Eray-Bafra-1960

Eray abi Kızılırmak Deltası Doğu Yakası Sahileri her daim kalkan ve pisi için elverişli ortamlardır.
    Sizin trofe peşinde geçen avlarınızı süslemek için bilhassa levreğin nazlandığı ve at-çekten bıkmaya başladığınız anlarda bu bırakma oltalardaki en ufak kıpraşma günü kurtaracaktır.
    Kalkan bıraklamalarının bir avantajı da; misinasının kalın, kancalarının büyük olması hasebiyle bu oltaları levrek pek yemese de levreği avlağa çekme yönünden mazmoz görevi görecektir.

Alıntı eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakup hocam,paylaşım için için teşekkürler.Deniz'e her gidişimizde yemli olta yapmak istiyoruz. Fakat bir türlü at çekten fırsat bulupta bu şekilde bir olta hazırlayıp bir kenara bırakmıyoruz.Malum buralarda süpriz balık yakalama şansı yüksek.İlk fırsatta denemek lazım.
    Yakup ERDEM
    Samsun/1965

Yönetim Üyesi Mehmet Pekmezci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam teşekkürler. Baktınız bu İzmir'lilerin olta takımlarını yayınlayacağı yok iş başa düştü deyip yine yapacağınızı yapmışsınız Arkadaşlar çalışmaya çalışıyorlar bu konuda. Tekeri bir düzeltemediler. Hele bir düzeltsinler diğer takımlar da arka arkaya gelecek sanırım
    29.02.1972
    İZMİR

E ne edeyim...
    Balıkçılık Temel Bilimleri konusunda ben zaten bıkacak kadar bilgi aktarıyorum.
    Buna rağmen daha yoğun merak Temel Bilimler konusunda yazmak üzerine .
    Üstelik bunlar sadece düz metin yada metini bulunmayan resimlerden ibaret oluyor.

Artık birileri;
    • Kanca çeşitleri
    • Amatör balıkçılıkta kullanılan şamandıralar
    • Sprirolinolar ve kullanımı
    • Denizde ve tatlısuda Drachovitch kullanımı

gibi başlıklarda yazsa bari...

Alıntı Mehmet PEKMEZCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam teşekkürler. Baktınız bu İzmir'lilerin olta takımlarını yayınlayacağı yok iş başa düştü deyip yine yapacağınızı yapmışsınız Arkadaşlar çalışmaya çalışıyorlar bu konuda. Tekeri bir düzeltemediler. Hele bir düzeltsinler diğer takımlar da arka arkaya gelecek sanırım
    Yakup ERDEM
    Samsun/1965

Yönetici Nail SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mehmet PEKMEZCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Mehmet. Akın ile çalışmaya başladık. Ben Evdeki bilgisayarıma gerekli tüm programları yükledim. Yakında takımların eskizlerini bitirdikçe çizerek yayınlamaya başlayacağım.
    İzmir
    1973